HÍREK

HÍREK-INFORMÁCIÓK

11.19 – Bajnokavatók fedett pályán: véget ért a 2008-as szezon

A G1 Kart Centerben, egy remek 450 méter hosszú fedett pályán ért véget az Országos Amatőr Gokart Bajnokság 2008-as szezonja. Nagy Bence, Janecskó Adrián, Bakonyi Ákos és Zsibrita Krisztián lettek a négy kategória bajnokai.

Az egyes kategória időmérőjét Nagy Bence nyerte, akit azonban a rajtnál megelőzött Furcsa Zsolt, és ezután a győzelmet is megszerezte, ezzel pedig a bajnokságban az 5. helyen végzett. Másodiknak Kovács Balázs érkezett a célba, aki a bajnokságban a 4. helyet szerezte meg és ezzel kategóriájának legjobb újonca lett. A 3. helyen az idén legtöbbet fejlődött, szintén idén bemutatkozó Huba Patrik ért célba.

A kettes kategória Karl Gábor dominanciáját hozta, aki többszörös bajnokként már csak néha, kedvtelésből indul versenyeken. Ahogyan az időmérőn, a versenyen sem talált legyőzőre. Mögötte a bajnok Janecskó Adrián csupán a 4. rajtkockát szerezte meg, de végül nagy csatában a 2. helyre jött fel a futamon. Kovács Zsolt Milán idén először állhatott a dobogóra, két helyet javítva ezzel bajnokságban elfoglalt pozícióján, és a 6. helyet szerezte meg az évben.

A hármas kategória bajnoki címe az utolsó futamon dőlt el, ahová pontegyenlőséggel érkezett Bakonyi Ákos és Fábián Zoltán. Ákos semmi kétséget sem hagyott a felől, hogy megérdemli a bajnoki címet, az utolsó futamon fölényes győzelmet aratott, megszerezve az első rajtkockát, és a verseny leggyorsabb körét is ő futotta. Fábián a 6. helyről indulva két helyet jött előre, még a 2. Pinkert György, a 3. Bérdi Tamás lett.

A négyes kategóriában éllovasként érkezett az újonc Zsibrita Krisztián, aki majdnem elbukta a bajnokságot, idei leggyengébb időmérőjének köszönhetően. Csupán a 9. rajthelyet szerezte meg, ami a „B” döntőre volt elég, és mivel egy versenyen csak 8 gép indulhat, innen nem volt előrelépés.

Szerencséjére legnagyobb ellenfele, Somogyi Tamás is csak a 6. helyen ért célba, így még maradt 3 pont előnye, amivel újoncként megnyerte a bajnokságot. A győzelmet egyébként ezen a futamon Vidó Dániel szerezte meg, keretbe foglalva ezzel az évet, hiszen az első futamot is ő nyerte. A bajnokságban a 3. helyet szerezte meg.

A gokartosok december 7. én részt vesznek a díjkiosztó ünnepségen, majd hosszú pihenőre vonulnak, hogy vélhetően jövő márciusban megújult erővel és új gokartokkal vágjanak neki a 2009-es évnek.